Искуства

Zdravo. Sakam da spodelam iskustvo so koristenje na pechurkite Lion's mane (Hericium), Reishi I Coriolus. Sakam da istaknam deka gi probav vo kombinaciju so Magnesium Citrate, Zink Picolinate, I Selen 100mcg za spienje Odlicni se site tri, bidejki ovozmozuvaat zanosno spienje,i prijatno budenje. Energijata sledniot den e na visoko nivo. Pozdrav Gordan
Gordan Stankivski на 01.07.2022
Здраво, барајќи решение за моето дете кое беше со постојани алергиски ларингити, случајно наидов на промоција на Myconutri. Невенка ми ја препорача Раиши и откако започнавме да ја користиме имавме целосен пресврт во однос на алергиските ларингити кои се сведоа на минимум (од 1-2 пати месечно, преминавме на 1-2 пати годишно), а исто така и одлично подобрување на имунитетот. Поради позитивното искуство со големото дете, започнав да ја давам и на помалото дете (по консултација со Мyconutri) кај кое исто така имаме одличен резултат врз имунитетот. Секоја настинка (која е нормална кај малите деца), ја поминуваме на нога, без никаква компликација. Така да секојдневно сум благодарна на Невенка и Myconutri и веќе 4та година редовно го користиме Раиши прашокот.
Ирена на 15.09.2021 5
Пред 3 години добив страшно крварење, бев на киретажа и ми беше откриен високоризичен хпв со цин1 со печурките Coriolis и други витамини сето тоа исчезна и сум чиста веќе 3 години. Сега имам карцином на дојка пред еден месец сум оперирана и се спремам со Coriolis и Maitake за хемотерапија која ќе ја започнам во Мај. Печурките се чудо!!!
Валентина на 05.04.2021 5
На мојата сопруга и беше дијагностициран ендометриум . Со користење на МАИТАКЕ печурки, целосно беше излечен.
Сашо на 29.11.2019 5
Јас и моето семејство редовно ги конзумираме медицинските печурки на Миконутри и сме презадоволни.Она што би сакала да потенцирам дека кордицепс и кориолус се извонредни и за домашните миленици. Мојот сијамски мачор сега на возраст од 16 години веќе цела година го одржувам со кордицепс и кориолус.
Dana Siljan на 03.05.2017
Pocituvani,

Koristime Cordyceps-MRL za egzemata na moeto pomalo dete: 2-3 tab.dnevno - ja snema sosema; Hericium-MRL za Helicobacter pilori i gastritot kaj moeto pogolemo dete - odlicno se osekja, tegobite i simptomite se namalija.
Mojata majka koristeshe isto Hericium-MRL za mastite,a sega prodolzi Maitake-MRL za poddrzka vo regulacija na holesterolot, paralelno so ostanatata terapija.
No, najmnogu koristime Coriolus-MRL - jas (preventivno); tatko mi eve 6ta godina se bori so Melanoma, pri postojano koristenje na Coriolus'ot zaedno so ostanatite preparati i medikamenti (prvichnata dijagnoza beshe: terminalno bolen, odn. 3-6 meseci preostanat zivot).
Vi blagodaram sto ste - sto ni ovozmozuvate da imame izbor. Se' najubavo.Biljana на 19.12.2016 5
Сакам со сите да ја споделам моето искуство со вас. Печурката херинацеа или лавја грива од вашата аптека ми го олесни мојот и животот на син ми , кој имаше поотреба од некој суплемент за обновување на мијелинска овојница. Барајќи по интернет спас за мојот син си беше во лавја грива и така си порачав и го користи скоро 3 месеци, и веќе се се гледа подобрување. Јас сум презадоволна и го препорачувам на сите . Поздрав
Afrdita на 19.11.2016 5
Pocituvani, jas imam bronhijalna alergiska astma I otkako mi go preporacaa Reisi-MRL mnogu se osekam podobra I posilna.
ova e navistina prekrasen proizvod
pozdrav
Ljubinka Dervendzi на 01.06.2016
Чувствувам благодарност која морам да ја споделам со сите кои ја посетуваат странава, кои сеуште не се решиле да ги користат печуркиве како извор на здравје. Со шеќерот и триглицеридите се мачам од скоро цел мој возрасен живот. Веќе подолго време ја користам „Лавовската Грива“ - Херициум од Вашава фирма. Позитивните ефекти веќе се гледаат. Ви благодарам и секое добро.
Lada на 11.11.2015 4
Прв пат користам кордицепс и сакам јавно да потврдам дека не очекував веке после две недели и тоа со минималната доза, покрај физичка кондиција ке добијам и ментална релаксација и подобар сон, па им го препорачувам на сите кои од некој причина ги очекува стрес, грижа или нервоза навреме да земат Кордицепс. Очекувам и други коирисници да го споделат овде своето искуство со овој препарат.
korisnik na cordyceps на 13.03.2015 5
Печурките Реиши ги користеше мојата мајка која што има проблеми од ревматоиден артритис и со тироидната жлезда.Таа забележа огромно покачување на нивото на енергија, свежина и сила, како и целосно подобрување на симптомите. Досега има користено најразлични производи, но ниту еден немал толку брз и толку интензивен ефект како овој. Само пофални зборови за производот, најтопло го препорачуваме.
Ана-Марија на 09.09.2014 5
Се чуствував многу изцрпено и малаксано.Секако имаше причина за тоа, напорна работа по 12 часа и стресот што го наметнува секојдневниот живот.Во тој период се појавија печурките за кое имав претходно искуство.Ги користев купувајќи ги од странство и тоа претставуваше посебен ангажман и напор. Со продажбата на печурките во нашите апотеки,поготово Кордицепсот бев пресреќна зошто за мене значеше живот во тој период.Ги користев 6 месеци и се почуствував како нова.Ми се врати енергијата,дури бев и поенергична од порано,ведрината и имунитетот ми се подобрија,ниедна епидемија на грип не допре до мене.Лично сум многу задоволна од Кордицепсот и го препорачувам на секого и кај здрави луѓе за имунитет и енергија.
Hristina на 23.08.2014 5
Last year i was diagnosed with HPV/genital warts and i was shocked. I tought all my future finished. My doctor advised me to take coriolus. I searched in internet about this supplement and noticed that the clinical trials were performed with Coriolus-MRL. I started to take Coriolus-MRL tablets daily for 6 months and now i am wart free!
I really appreciate the producers of this clinically tested product. Coriolus - MRL gave my future life back :)
Murat
Istanbul/Turkey
Murat на 20.08.2014 5
upotrebuvav Reishi za metabolizmot, osetiv podobruvanje za samo nekolku denovi, odlicen priroden proizvod
Zana на 20.08.2014 5
Pred nekolku godini bev dijagnosticirana so opasen tip na HPV koj vo tekot na nekolku meseci eskalirashe na CIN 2. Od doktorite ne dobiv terapija samo soveti za podobruvanje na metabolizmot i imunitetot. Reshiv da pobaram alternativni sredstva od prirodna medicina i bev upatena kon Coriolus.

Go koristev Coriolus 6 meseci intenzivno, a vo meguvreme vnimavav i na zdravata ishrana i vnesuvanje na potrebnite vitamini. Vo tekot na 1 godina (vklucuvajki gi i tie 6 meseci dodeka go koristev proizvodot) statusot na CIN 2 se navrati na CIN 1 a potoa CIN 1 i HPV totalno isceznaa. Mislev deka e neverojatno no posle 1 godina site testovi mi bea negativni! I sega posle nekolku godini nieden test ne se pokazal pozitiven, sto e ogromno olesnuvanje.
Isto taka so Coriolus pocustvuvav i podobruvanje na imunitetot i sega go koristam i koga patam od nastinki i virusni zaboluvanja.

Coriolus e odlicen proizvod i go preporacuvam i kako dodatok za zajaknuvanje na zdravjeto.
Marija на 20.08.2014 5
Кашлав по прилично скоро недела дена.
Па срека се сретнавме со мојата пријателка Невена која се пјави во вистински момент и ми помогна со апцињата врз база на пецурки.
Ги пиев неколку дена и за само неколку дена веке имав подобрување, кашлањето се намалуваше и тој нагон за кашлање конецно го снема.
Не се мислете подарете си себеси здравје со волшебните апциња од печурки лекуваат целосно и здрави се за организмот !

Дејан на 20.08.2014 5
Се викам Маја и влегувам во предменопауза, фаза која тешко ја поднесувам и на моменти како да не си се препознавам. Ме фаќаат топлотни бранови, немир, нервоза, а за зголемување на тежината и да не зборувам. Се фаќам себеси како се „дерам” и избувнувам за мали и секојдневни работи.

Лекарот не можеше да ми препорача никаква терапија, зошто многу од наведените контраиндикации, да не речам сите, ме опфаќаа мене. Сепак, ми рече дека треба некако да си помогнам и да пробам со некои природни варијанти. Јас се одлучив за МАИТАКЕ.

Го користам веќе неколку месеци и она што можам да го кажам е дека ми помогна за неколку работи. Прво, топлините ми се намалија и не се толку чести. Немам оросување на челото. Нервозата не е толку изразена и некако успевам да ја контролирам. Апетитот и килограмите останаа, но можеби треба повеќе време.

Ќе продолжам и понатаму со МАИТАКЕ зошто верувам во ЧУДАТА.
Maja Stojkova на 23.01.2014 5
За овој производ дознав од пријател. Кога ми го објаснуваше широкиот спектар на делување ми изгледаше малку невозможно. Се чувствував здрава и мислев немам потреба од ништо. Кога го земав производот и почнав да го конзумирам видов дека можам да се чуствувам уште “поздраво”. Имам повеќе енергија, не чуствувам исцрпеност, одлична концентрација на работно место, а и добро делува на варењето на храната. Ова е навистина прекрасен производ. Го препорачувам на сите. CHAGA -MRL едноставно ми го разубави животот !!!
Maja Krajceska на 06.01.2014 5

 

Вашето искуство:

Вашето име:


Е-Пошта: (Нема да биде објавена на страната)


Вашиот коментар:

Оценка: Лош            Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Миконутри e ексклузивен увозник и дистрибутер на додатоците на исхрана од печурки од Mycology Research Laboratories (МРЛ), Обединетото Кралство, со сертификат за 100% органски производи од САД и ЕУ.

Повеќе..

Контакт

  • +38923128-268 +38923109-362
  • info@myconutri.mk

Facebook

MYCONUTRI © 2023. UKION SHOPS

МИКОНУТРИ ДООЕЛ Скопје | ул. Луј Пастер бр.11/1, 1000 Скопје
Тел : + 389 (2) 312 8268 | e-mail : info@myconutri.mk
ЕМБС: 6808336 | ЕДБ : MK4080012530747 | ДЕЈНОСТ: Неспецијализирана трговија на големо