ХЕРИЦИУМ - МРЛ

ХЕРИЦИУМ - МРЛ

1.620 ден.
Производител: Mycology-Research-Laboratories
Шифра на производ: 0007
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Херициум-МРЛ не е екстракт туку содржи и мицелиум и примордиа (вегетативниот дел од фунгусот и млади плодови) од Hericium erinaceus што се одгледува асептично во биомаса. Потоа, биомасата се суши на ниска температура, се меле и се произведува во форма таблети и прашок.

Таблети: 90 во кутија, секоја содржи по 500мг Херициум (Херициум еринацеус).

Прашок: 250 гр. во кутија, со дозерка од 2 мг.

Особено е важно што Херициум-МРЛ содржи и плод и мицелиум бидејќи двата дела од габата содржат многу хранливи состојки што пак придонесува за поцелосен потенцијален ефект.

СостојкиHericium erinaceus (биомаса од печуркa), микрокристалинска целулоза, силициум диоксид, магнезиум стеарат (растителен), стеаринска киселина (растителна).

Активна материја: 500мг во една таблета

Херициум-МРЛ не содржи вештачки бои, вештачки конзерванси и глутен.

Погодно за вегетаријанци

Херициум-МРЛ е додаток на исхрана и не е замена за разновидна исхрана

Упатство за употреба: 3-6 таблети дневно. Најдобро е таблетите да ги пиете наутро (по 3 таблети), пред оброк. Доколку употребувате по 6 таблети дневно, тогаш се препорачува две дози по 3 таблети, наутро и навечер, или 3 пати по 2 таблети, пред оброк.

Плодот на оваа печурка е во форма на јајце и достигнува до 30цм големина. Заради изгледот, народно се нарекува Лавовска грива. Проф. Кавагиши ја нарекува „печурка на 21. век”, со оглед дека ја нарекува и „природна храна за неуроните”. Инаку, вкусот на оваа печурка се споредува со морска храна. Често е на менито на кинеската вегетаријанска кујна како замена за свинско или јагеншко месо. Легендите велат дека оние што редовно ја консумираат имаат челични нерви и меморија на лав.

Херициум содржи бетаглукани, богата е со супероксид дисмутаза, калиум, цинк, железо, германиум, селен, фосфор, циатански деривати, фитостероли, ергостерол (провитамин Д2), протеоглукани, сите основни аминокиселини, полисахариди, протеини и мала количина натриум.

НЕ ја надминувајте препорачаната дневна доза.

ЧУВАЈТЕ ГИ ДАЛЕКУ ОД ДОФАТ НА ДЕЦА.

Херициум не спречува, дијагностицира, третира или лечи болести.

Производителот Mycology Research Laboratories (MRL, UK) користи сопствена производствена технологија за култивирање печурки во Калифорнија. Производот има сертификат од САД и од ЕУ за 100% органски производ.

Датум на важност: обележан на дното на амбалажата

Чувајте го на ладно и суво место

Доколку ви се потребни повеќе информации, на нашата страна прочитајте во делот КЛИНИЧКИ ИСПИТУВАЊА и контактирајте не за повеќе информации.

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Mycology-Research-Laboratories ХЕРИЦИУМ - МРЛ Херициум-МРЛ не е екстракт туку содржи и мицелиум и примордиа (вегетативниот дел од фунгусот и млади плодови) од Hericium erinaceus што се одгледува асептично во биомаса. Потоа, биомасата се суши на ниска температура, се меле и се произведува во форма таблети и прашок. Таблети: 90 во кутија, секоја содржи по 500мг Херициум (Херициум еринацеус). Прашок: 250 гр. во кутија, со дозерка од 2 мг. .. Category: Product #: 0007 Regular price: 1.620 ден. 1.620
Available from: MIKONUTRI

За нас

Миконутри e ексклузивен увозник и дистрибутер на додатоците на исхрана од печурки од Mycology Research Laboratories (МРЛ), Обединетото Кралство, со сертификат за 100% органски производи од САД и ЕУ.

Повеќе..

Контакт

  • +38923128-268 +38923109-362
  • info@myconutri.mk

Facebook

MYCONUTRI © 2024. UKION SHOPS

МИКОНУТРИ ДООЕЛ Скопје | ул. Луј Пастер бр.11/1, 1000 Скопје
Тел : + 389 (2) 312 8268 | e-mail : info@myconutri.mk
ЕМБС: 6808336 | ЕДБ : MK4080012530747 | ДЕЈНОСТ: Неспецијализирана трговија на големо