ТРИТОН - МРЛ

ТРИТОН - МРЛ

1.530 ден.
Производител: Mycology-Research-Laboratories
Шифра на производ: 0006
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Тритон-МРЛ претставува нова комбинација од три печурки: Кордицепс (Cordyceps sinensis), Реиши (Ganoderma lucidum) и Шиитаке (Lentinula edodes), кои, иако се многу слични, сепак секоја од нив има свои карактеристики во контекст на формулата од трите печурки што придонесува за целокупна ефикасност.

Шиитаке, Реиши и Кордицепс не се екстракти туку мицелиум и примордиа (вегетативниот дел од фунгусот и млади плодови) од Cordyceps sinensis (Кордицепс), Lentinula edodes (Шиитаке) и Ganoderma lucidum (Реиши). СИте три се одгледуваaт асептично во биомаса. Потоа, биомасата се суши на ниска температура, се меле и се произведува во форма таблети и прашок.

Таблети: 90 во кутија, секоја содржи по 500мг од трите габи.

Особено е важно што Тритон-МРЛ содржи плодoви и мицелиум, од трите печурки, бидејќи двата дела од габата содржат многу хранливи состојки што пак придонесува за поцелосен потенцијален ефект.

СостојкиLentinula edodes, Ganoderma lucidum, Cordyceps sinensis (биомаса од печуркитe), микрокристалинска целулоза, силициум диоксид, магнезиум стеарат (растителен), стеаринска киселина (растителна).

Активна материја: вкупно 500мг од трите печурки во една таблета

Тритон-МРЛ не содржи вештачки бои, вештачки конзерванси и глутен,

Погодно за вегетаријанци.

Тритон-МРЛ е додаток на исхрана и не е замена за разновидна исхрана.

Упатство за употреба: 3-6 таблети дневно. Најдобро е таблетите да ги пиете наутро (по 3 таблети), пред оброк. Доколку употребувате по 6 таблети дневно, тогаш се препорачува две дози по 3 таблети, наутро и навечер, или 3 пати по 2 таблети, пред оброк.

Овој производ содржи еднаква третина од трите печурки, Реиши, Кордицепс и Шиитаке. Познато е дека кинеската традиционална медицина користи комбинации на хербални и лековити тревки/препарати и сл.

НЕ ја надминувајте препорачаната дневна доза.

ЧУВАЈТЕ ГИ ДАЛЕКУ ОД ДОФАТ НА ДЕЦА.

Тритон не спречува, дијагностицира, третира или лечи болести.

Датум на важност: обележан на дното на амбалажата

Чувајте го на ладно и суво место

Доколку ви се потребни повеќе информации, на нашата страна прочитајте во делот КЛИНИЧКИ ИСПИТУВАЊА за секоја печурка одделно и контактирајте не за повеќе информации.

Производителот Mycology Research Laboratories  (MRL, UK) користи сопствена производствена технологија за култивирање печурки во Калифорнија. Производот има сертификат од САД и од ЕУ за 100% органски производ.

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Mycology-Research-Laboratories ТРИТОН - МРЛ Тритон-МРЛ претставува нова комбинација од три печурки: Кордицепс (Cordyceps sinensis), Реиши (Ganoderma lucidum) и Шиитаке (Lentinula edodes), кои, иако се многу слични, сепак секоја од нив има свои карактеристики во контекст на формулата од трите печурки што придонесува за целокупна ефикасност. Шиитаке, Реиши и Кордицепс не се екстракти туку мицелиум и примордиа (вегетативниот дел од фунгусот.. Category: Product #: 0006 Regular price: 1.530 ден. 1.530
Available from: MIKONUTRI

За нас

Миконутри e ексклузивен увозник и дистрибутер на додатоците на исхрана од печурки од Mycology Research Laboratories (МРЛ), Обединетото Кралство, со сертификат за 100% органски производи од САД и ЕУ.

Повеќе..

Контакт

  • +38923128-268 +38923109-362
  • info@myconutri.mk

Facebook

MYCONUTRI © 2024. UKION SHOPS

МИКОНУТРИ ДООЕЛ Скопје | ул. Луј Пастер бр.11/1, 1000 Скопје
Тел : + 389 (2) 312 8268 | e-mail : info@myconutri.mk
ЕМБС: 6808336 | ЕДБ : MK4080012530747 | ДЕЈНОСТ: Неспецијализирана трговија на големо