Кориолус-МРЛ

Кориолус-МРЛ

1.620 ден.
Производител: Mycology-Research-Laboratories
Шифра на производ: 0002
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Кориолус-МРЛ не е екстракт, туку содржи мицелиум и примордиа (вегетативниот дел од фунгусот и млади плодови) од печурката Coriolus versicolor што се одгледува асептично во биомаса. Потоа, биомасата се суши на ниска температура, се меле и се произведува во форма таблети и прашок.

Таблети: 90 во кутија, секоја содржи по 500мг Кориолус версиколор.

Прашок: 250 гр. во кутија, со дозерка од 2 мг.

Особено е важно што Кориoлус-МРЛ содржи и плод и мицелиум бидејќи двата дела од габата содржат многу хранливи состојки што пак придонесува за поцелосен потенцијален ефект.

СостојкиCoriolus versicolor (биомаса од печурка), микрокристалинска целулоза, силикон диоксид, магнезиум стеарат (растителен), стеаринска киселина (растителна).

Активна материја: 500мг во една таблета

Кориoлус-МРЛ не содржи вештачки бои, вештачки конзерванси и глутен.

Погоден e и за вегетаријанци.

Кориoлус-МРЛ е додаток на исхрана и не е замена за разновидна исхрана.

Упатство за употреба: 3-6 таблети дневно. Најдобро е таблетите да ги пиете наутро (по 3 таблети), пред оброк. Доколку употребувате по 6 таблети дневно, тогаш се препорачува две дози по 3 таблети, наутро и навечер, или 3 пати по 2 таблети, пред оброк.

Современата наука го откри Кориолусот околу 1965 година. Инжењер по хемија, кој работел за хемиската индустрија Куреха, го набљудувал својот сосед кој се обидувал сам да се излечи пиејќи чај од Кориолус. Инжењерот бил заинтригиран и го убедил својот работодавач детаљно да ја истражува печурката. Лабораториите Куреха успеаа да ги изолираат активните состојки од мицелиумот и го идентификуваа најпотентниот вид мицелиум (CM-101), подоцна лиценциран од Sankyo Pharmaceuticals.

Главните состојки на Кориолус се полисахаридите крестин (ПСК) и пептид (ПСП). Крестинот стимулира реакција на организмот и се зајакнуваат клетките НК (Natural Killer cells). ПСК покажа дека го активира создавањето на интерферон. Денес, во Јапонија, Крестин се препишува заедно со хемотерапевтски лекови како неспецифичен имуномодулатор за пациенти заболени од рак. ПСП се класифицира како модификатор на биолошка реакција. Кориолус содржи и супероксидна дисмутаза, како и други ензими.

НЕ ја надминувајте препорачаната дневна доза.

Aко сте бремени, доите или ако земате лекарства, консултирајте се со лекар.

ЧУВАЈТЕ ГИ ДАЛЕКУ ОД ДОФАТ НА ДЕЦА.

Кориолус не спречува, дијагностицира, третира или лечи болести.

Производителот Mycology Research Laboratories (MRL, UK) користи сопствена производствена технологија за култивирање печурки во Калифорнија. Производот има сертификат од САД и од ЕУ за 100% органски производ.

Датум на важност: обележан на дното на амбалажата

Чувајте го на ладно и суво место

Доколку ви се потребни повеќе информации, на нашата страна прочитајте во делот КЛИНИЧКИ ИСПИТУВАЊА и контактирајте не за повеќе информации.

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Mycology-Research-Laboratories Кориолус-МРЛ Кориолус-МРЛ не е екстракт, туку содржи мицелиум и примордиа (вегетативниот дел од фунгусот и млади плодови) од печурката Coriolus versicolor што се одгледува асептично во биомаса. Потоа, биомасата се суши на ниска температура, се меле и се произведува во форма таблети и прашок. Таблети: 90 во кутија, секоја содржи по 500мг Кориолус версиколор. Прашок: 250 гр. во кутија, со дозерка од 2 мг. .. Category: Product #: 0002 Regular price: 1.620 ден. 1.620
Available from: MIKONUTRI

За нас

Миконутри e ексклузивен увозник и дистрибутер на додатоците на исхрана од печурки од Mycology Research Laboratories (МРЛ), Обединетото Кралство, со сертификат за 100% органски производи од САД и ЕУ.

Повеќе..

Контакт

  • +38923128-268 +38923109-362
  • info@myconutri.mk

Facebook

MYCONUTRI © 2024. UKION SHOPS

МИКОНУТРИ ДООЕЛ Скопје | ул. Луј Пастер бр.11/1, 1000 Скопје
Тел : + 389 (2) 312 8268 | e-mail : info@myconutri.mk
ЕМБС: 6808336 | ЕДБ : MK4080012530747 | ДЕЈНОСТ: Неспецијализирана трговија на големо